Spletna stran šolske knjižnice Bere se mi je postavljena v joomli, blog Kdor zna, pač zna v wordpressu, tale moja zadevščna Kaj dogaja v bloggerju.
Se vam že kaj svita, kam pes taco moli? Poleg tega je Bere se mi nepregleden in še marsikaj na ne...
Pa še ni konec. Nek samostojen blog bi rada imela za knjižničarski krožek, v okviru katerega šibamo eTwinning projekte.
Kako naj se lotim prenove oz. osvežitve, oz. poenostavitve? Se npr. odločim za blogger in v njegovem okviru naredim različne strani? Je morda kaj uporabnega (enostavnega in zanimivega) med googlovimi storitvami?
Biti online, ali ne biti online, to sedaj ni več vprašanje? Kako biti online, to je zame sedaj tisto, na kar iščem odgovor.
Pravijo, da učitelj pride, ko je učenec pripravljen. Torej čakam, kdaj bo potrkal na moja vrata, beri: me s kakšnim komentarjem, nasvetom, mnenjem,... usmeril na pravo pot :)
3 komentarji:
"Bom pa sama," je rekla rdeča putka in tako je tudi storila :)
Oziroma še bo.
Potrebno se je vprašat, kaj je cilj. Vsako orodje je namenjeno določenemu delu. Joomla je bolj primerna za večje organizacije, na blog sistemih pa je težje postavljati stacionarne strani...
Zakaj spletna stran obstaja (namen)? Komu je namenjena? Zakaj bodo obiskovalci prišli ravno na to spletno stran? Kakšen je cilj spletne strani? Kako enostavno je urejanje? Ali mi je všeč? Ali sledi modernim trendom? Ali bo v prihodnosti še dobra izbira?
Glede na odgovore si izbereš orodje.
Za različne vsebine so lahko primerna različna orodja!
Objavite komentar